Crestars Chinese Crested

Martine Couture/ crestars@shaw.ca

Calgary - Canada

www.crestars.com

       
 

Péče o silně chlupatého naháčka - tzv. silný "mezityp"

 
 UPOZORNĚNÍ:

Následující obrázky jsou pouze příkladem jakým způsobem pečuji o své naháčky.Tyto stránky byly
navrhnuty jen jako ukázka jakým způsobem můžete pečovat o naháčky.V žádném případě nebudu zodpovědná za to jaký vliv bude mít tento typ úpravy na vašeho pejska...pokud si přejete tuto metodu použít, budete to pouze vy, kdo bude zodpovědný za jakékoli reakce/zranění související s tímto postupem. Tyto obrázky vám umožní rychlý náhled na to, jak si s úpravou naháčka poradit...

 
 

           

 
  Toto je Danzee.
Na první fotce je Danzee se svým 7 měsíčním "kabátkem".Důvod, proč jsem jí srst nechala růst tak dlouho je jednoduše ten, že jsem byla požádána o účast na několika seminářích pro rozhodčí. Chtěla jsem, aby viděli něco, co nikdy v kruhu neuvidí, něco, co když je oholené je potom miláčkem každého:..."krásný blyštivý naháček".Řekla bych, že Danzee, co se týče chlupů je průměr pro ty,co pěstují dlouhé vlající chocholy a husté ponožky.Nepochopte mě špatně, někteří naháčci jsou už od přírody patřičně vybaveni minimálním množstvím chlupů, ale bohužel, tito nejsou tak častí...zároveň pořád budou majitelé, kteří zapírají a nikdy by nepřiznali, kolik chlupů jejich naháček opravdu má,tito majitelé pak předstírají a prohlašují:"oni nejsou tolik chlupatí". Pokud není nějaký dobrý důvod pro ponechání chlupů, většina chovatelů své chlupaté naháčky oholí stříhacím strojkem s krátkou čepelí. A protože to tak praktikuje často, tak ani neví, kolik srsti by jeho naháček doopravdy měl, kdyby si ji nechal narůst...Nicméně, já jsem se rozhodla otevřeně ukázat, co všechno je s "blyštivým naháčkem" spojeno. Pro ty, kteří se právě začínají chovu věnovat - není zrovna moudré pořídit si naháčka,který vyžaduje tolik práce...blyštivost není všechno. Mnoho dobrých psů nikdy nebude mít chocholku, která vede až k lokti. A tito psi budou pak v kruhu stejně úspěšní ,ne-li úspěšnější...pokud budete chtít naháčka jako společníka, doporučuji vám pořídit si méně chlupaté psy, protože s nimi nebude tolik práce co se týká úpravy. Po prvním dni, kdy si pořídíte nového naháčka, si ho natolik zamilujete, že pro vás brzy začne být nedůležité jak blyštivě vypadá. možná se rozmyslíte, až zjistíte, co vše je zahrnuto do úpravy naháčka...anebo se vyzbrojíte odvahou...ať to, či ono, budete alespoň informovaní a vaše rozhodnutí by se mělo zakládat na tom, co dokážete zvládnout.
 

 

 
  Toto je Danzee se svou 7 měsíční srstí...docela působivé,že? Vsadím se, že někteří z vás mají ještě pusu dokořán... :-)
Musíte omluvit její figuru, protože v době,
kdy se tyto obrázky fotily, byla březí.

  

 
  Jak se můžete přesvědčit, její srst je stále docela řídká...nemá žádný podklad...

 
  Co obvykle dělám, je to, že v předvečer oholím obličej elektrickými stříhacími strojky.A podle toho, kolik mám ráno času oholím obličej žiletkou buď večer nebo ráno...I když je Danzee tolik chlupatá, i tak si budete muset tímto projít
i s pejskem, který není tolik chlupatý.
 

 

 
  A tady už je oholená Danzee. Použila jsem střihací strojek Oyster A5 s čepelí č.50. Tady už můžete vidět kůži...pokud například oholíte psa
s obvyklou srstí stejnou čepelí stejně, uvidíte spoustu chlupů v porovnání s holou kůží, která je na obrázku.Pozn.:Stejně tak postupuji i když má kratší sestřih.
 

 

 
  Tolik chlupů!...Je to až neuvěřitelné, že je to jeden a ten samý pes!...I když chudák Danzee vypadá na druhé straně asi o 3cm vyšší, tak má opravdu rovnou horní linii. Nikdy nenechávám chlupy na zádech, protože se mi takový vzhled nelíbí. Vždycky trochu oholím chlupy na krku.

 

 
  Poté, co si připravím depilační krém do správné konsistence, zdvihnu všechny chocholky tak, aby Danzee nepřišla o své krásné chloupky, kdybych je náhodou pomazala depilačním krémem.

 

 
  Zároveň zakryji nožky a ocásek igelitovými pytlíky, které zajistím gumičkami. Gumičky používám vytahané kvůli většímu pohodlí.

 

 
  A tady máme namazanou Danzee. Obvykle ji namažu ve vaně, ale kvůli videu a fotkám jsem to tentokrát dělala na stole. Depilační krém nesmíte nechat na kůži příliš dlouho, zřejmě to bude vyžadovat několik pokusů, než zjistíte jak dlouho krém nechat, než se odstraní všechny chlupy.
 

 

 
  Potom Danzee osprchuji. Všimněte si těch rukavic, které mi pomáhají odstranit depilační krém...prosím, pokud se rozhodnete využít tohoto druhu rukavic, buďte velmi jemní!...Když je depilační krém odstraněn,
pokračuji obvyklou koupelí.
 

 

 
  Tato fotka Danzee je z národní výstavy v Bilofi. Bylo to pouhé dva měsíce po tom, co vrhla svých 5 štěňat... já jsem vám říkala, že má rovnou horní linii!...pokud chcete vědět o Danzee více, navštivte:
http://www.crestars.com/danzee.htm

 

 

Zpět