Crestars Chinese Crested

Martine Couture/ crestars@shaw.ca

Calgary - Canada

www.crestars.com

       
 

Jak vylepovat ouška

 
 

Je mnoho způsobů jak vylepovat naháčkům ouška. Tyto způsoby se liší od majitele k majiteli i velikost uší je různá od pejska k pejsku. Většinou s vylepováním oušek čekám až do té doby, než je štěňatům alespoň 6 týdnů, ale většinou je jim tak okolo 7 týdnů. V tomto věku už totiž mám docela dobrou představu o tom, zda ouška budou stát samy od sebe. Zároveň ale není dobré otálet s vylepováním příliš dlouho, protože ouška mohou začít vypadat jako ouška u vipetů nebo italských chrtů. Pokud ouška padají preferuji využít šanci a zabránit tomu, aby ouška tak vypadala.Někteří pejsci mají ouška postavená zase jen napůl. měla jsem takové, kterým ouška v 8 - 9 týdnech krásně stála, ale i takové, které jsem musela i v 7 měsících ještě vylepovat.
Doufám, že vám tento návod pomůže.
 

 
 

Já používám lepící pásku Kendall od výrobce Curity.Jak můžete vidět, jsou tam proužky, které umožňují kůži lépe dýchat. Tato páska se dá sehnat v Pet Supply House v Kanadě.(http://www.petsupplyhouse.com).
Omlouvám se, ale nevím, kde se dají sehnat ve Spojených státech Amerických.Důležité je také mít STR tape remover k odstraňování pásky, ten se dá též sehnat v Pet Supply House. Tento přípravek je bez zápachu...sice trochu olejovitý, ale je to takový malý zázrak.
 

 
 


Dalším krokem je srolovat papírovou utěrku do ruličky. Půlka papírové utěrky bohatě stačí. Při skládání papírové utěrky  musíte mít na mysli též věk a velikost svého pejska a tomu skládání přizpůsobit. Pro mého "štěněcího" manekýna Chillieho jsem spotřebovala půlku papírové utěrky složené na třikrát.

 

 
 

Poté, co jste papírovou utěrku srolovali, ustřihněte dva malé kousky lepící pásky a zalepte konce...Pokud jsou vaši pejsci mladí, uzpůsobte jim délku i tloušťku ruličky. Poté obmotejte lepící pásku kolem ruličky
LEPÍCÍ STRANOU VEN.

 
 
A nyní si ustřihněte 3 proužky náplasti dlouhé asi 8 - 10 cm
a 1 delší proužek dlouhý asi 14 cm. Tyto délky pasovaly na Chillieho v jeho 9 týdnech.
 

 
  Ještě předtím, než začnete ouška štěňátku lepit, zkontrolujte, zda jsou čistá. Já jim lepím ouška vždy tak hodinu poté, co je vykoupu.

 

 
  Ruličku umisťuji poněkud níže do ucha. Neumisťujte ji příliš vysoko, to by způsobilo jakési "zkroucení" a nakonec byste mohli mít problémy je správně vylepit. Také si povšimněte, že jsem ouško dole oblepila jedním z menších lepících proužků.

 
  A takto podobně bude vaše štěňátko vypadat, než vytvoříte "most". Tento most je nezbytnou součástí při tomto typu vylepování, protože přeci jen to celé má nějakou váhu. Pan Chillie si právě schrupnul, když jsem mu začala ouška vylepovat a choval se velice vzorně. Nepokoušejte se vylepovat nebo holit štěňátka poté, co se právě probudila a chtějí si hrát. Je to ztráta vašeho
a samozřejmě i jejich drahocenného času. Počkejte si, až se unaví.


 

 
  Nyní přiložte lepící pásku tak, jak je ukázáno na obrázku. Protože již mi to jde nyní velice rychle a mám v tom praxi, nemusím
s chloupky nic dělat, ale přesto vám mohu doporučit před tímto krokrm chloupky trošku namočit. Pro "most" jsem použila delší pásku. Zbývající třetí kratší pásku lepím ze zadu k té delší, tím docílím větší pevnosti a zároveň překryji lepící stranu pásky.

 
 
Ujistěte se, že nepřilepujete mezi pásky žádné chloupky.
Pokud se tak přeci jen stane, je lepší těch pár chloupků odstřihnout.

 

 
  Nu, sice se nějakému tomu škrábání štěňátka nevyhnou, ale za den za dva se přes to přenesou. Pokud škrabání přetrvává je možné, že je vaše štěňátko na lepící pásku alergické.Lepící pásku nechávám nejméně po dobu dvou týdnů.


 
  POZOR!!!
Pokud nepoužijete správný typ pásky nebo ouška dobře a rovně nestojí, je nutné je předělat mnohem dříve! V kostce jsem vám tedy vysvětlila, jak vylepit štěňátkům ouška.
Hodně štěstí!
 

 
           

Zpět